NAMEN-NAMES-NOMS  | HOME  | EMAIL  naar  ( to / à )  |
Paul Lanssens

LANSSENS - DENOO - MEIRE  STAMBOOM
genealogie - genealogy - généalogie
Lanssens - Lansens - Lanssen - Lansen - Lamsens         Denoo - Deno - Denaux         Meire

»»» voor elke aanvulling of probleem: mail naar Paul Lanssens    -    Pour tout complément ou problème: mail à Paul Lanssens «««


Notities bij: Alfons WAEYAERT


Alfons Waeyaert kwam in 1910 samen met zijn moeder Maria Ludovica (Louise) Selschotter wonen in het huis met stal/schuur aan de Platsemolen [een stenen bovenkruier, gebouwd in 1878 in de Esenstraat en afgebroken in 1912] en tegenover brouwerij Schottey. Bij de inval van de Duitsers vluchtte Alfons op 14 oktober 1914 in de vroege morgen, samen met enkele bekende Zarrenaars (burgemeester, brouwer, schoolmeester, ...) naar Frankrijk.
Alfons Waeyaert en Rachel Monteyne huwden in mei 1920 en verhuisden naar de herberg 'Den Drieweg', op de hoek van de Klerkenstraat en de Esenstraat in Zarren. Alfons was veekoopman en samen baatten ze het café uit. De herberg hing af van de bier- en azijbrouwerij Joseph Knockaert, genoemd Sint-Louis, in de Esenstraat te Zarren. (bron: Stamboom Waeyaert, 2024)


Stamboom (genealogie/genealogy/généalogie) Lanssens-Denoo: 25.759 personen (individuals, personnes) d.d. 1 juni 2026 - site: http://lanssens.be